„Ја сам дете, имам план: Толеранција и љубав за сваки дан!“

Деца су огледало наших вредности и ставова према другима. Показујући толеранцију кроз свакодневне речи и дела учимо децу да цене различитости. На тај начин дајемо прилику деци да се друже и играју са другима и одрасту у толерантне људе,способне да прихвате различитости људи који су другачији од њих самих. Прихватање различитости је једнако важно за формирање личности детета , као и толерантност према различитостима за успешно сналажење у савременом свету. А љубав? Она је покретач свих осећања и расположења. Она ствара и боји свет у ведрину и радост. Љубав нас је покренула да осмислимо активности којима ћемо у недељи посвећеној деци обојити свет! Јер дете има план: Толеранција и љубав за сваки дан!

Милена Станковић Смиљковић, учитељица

Галерију слика погледајте овде